Personalizowane prezenty na każdą okazję

Zadzwoń
733 987 112

do kasy suma: 0,00 zł

Szatki do chrztu z imieniem | Szatka i Świeca do chrztu

Szatki do chrztu z imieniem i datą – piękna pamiątka uroczystości

Chrzest święty to bardzo ważne wydarzenie i trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Jednym z kroków jest wybranie szatki do chrztu z imieniem, na której znajdzie się imię chłopca lub dziewczynki przystępującego do sakramentu oraz data ceremonii. Te akcesoria na chrzest to jedne z najważniejszych przedmiotów i nie może ich zabraknąć. Według zwyczaju szatka na chrzest powinna zostać zakupiona przez matkę chrzestną, jednak w praktyce ta sprawa wygląda różnie. Bez względu na to, kto ją wybierze, powinno się zadbać o to aby szatka była jedyna w swoim rodzaju, tak aby mogła stać się też pamiątką ceremonii na długie lata. Właśnie takie produkty znajdziesz w naszym sklepie z personalizowanymi prezentami na każdą okazję w roku.

 

Szatka na chrzest z imieniem – co symbolizuje?

Akcesoria na chrzest nie są wybierane przypadkowo – każde z nich ma swoje znaczenie oraz inną symbolikę. Biała szatka na chrzest jest zakładana na ubranko dziecka w konkretnym momencie ceremonii kościelnej. Taki gest oznacza przemianę oraz rozpoczęcie nowego życia jako członek wspólnoty chrześcijańskiej. Posiadanie szatki chrzcielnej nie jest zatem jedynie widzimisię lub kwestią estetyki. Wręcz przeciwnie – pewni ważną funkcję, która jeszcze bardziej podnosi wagę wydarzenia i sprawia, że jest ono niezapomniane.

 

Jak wyglądają szatki do chrztu z imieniem?

W naszym sklepie oferujemy zarówno produkt, jakim jest szatka do chrztu dla chłopca jak i też szatka do chrztu dla dziewczynki. Różnią się one tradycyjnie pod względem koloru lamówki, którą obszyty jest biały materiał i jest to odpowiednio niebieski i różowy. Oczywiście możesz zdecydować się na uniwersalną barwę elementów ozdobnych i wybrać szatkę chrzcielną z białymi obszyciami.

Nasze szatki do chrztu występują w dwóch kształtach: w formie koszulki z wyciętym dekoltem oraz rękawami, a także prostą kwadratową. Na każdej z nich nadrukowane jest imię lub imiona dziecka przystępującego do sakramentu oraz data, kiedy to wydarzenie się odbywa. Dodatkowo nad napisami umieszczony jest także element ozdobny w postaci gołąbka lub krzyża i gołąbka niosącego gałązkę. Nadruki wykonujemy w kolorach srebrnym lub złotym oraz czarnym.

Szatka na chrzest z imieniem w naszym sklepie szyta jest ręcznie, a nadruki powstają w procesie sublimacji. Jest to proces, w którym napisy i obrazki są wgrzewane bezpośrednio w materiał, co tworzy bardzo trwałe oraz efektownie wyglądające ozdoby.

 

Szatki do chrztu z imieniem w zestawie

Szatka do chrztu to nie jedyny obowiązkowy element, który musi być obecny podczas przyjęcia przez dziecko sakramentu Chrztu Świętego. Kolejny ważny przedmiot to świeca, którą zgodnie z tradycją powinien kupić ojciec chrzestny. Szatka i świeca do chrztu to coś, co w tym ważnym dniu jest niezbędne i na pewno nie można o nich zapomnieć. To przeoczenie mogłoby powodować poważne kłopoty, zdenerwowanie i nerwową atmosferę, a przecież ma to być piękne i doniosłe wydarzenie. Dlatego też proponujemy kupić je za jednym zamachem i wybrać odpowiedni zestaw z naszej oferty.

Jako że świeca na chrzest często funkcjonuje jako pamiątka ceremonii na kolejne lata, warto zadbać o to, aby była ona przechowywana w bezpiecznych warunkach i chroniona przed zabrudzeniem. Świetnie w tym celu sprawdzi się pudełko na świecę z grawerem, które także oferujemy w zestawach ze świecą i białą szatką do chrztu. Dzięki tym kombinacjom kupisz całe potrzebne wyposażenie na chrzest święty w jednym miejscu, co znacznie zaoszczędzi Twój czas oraz energię.

2021 © Zamowprezent.pl: Prezenty personalizowane na różne okazje.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl