Personalizowane prezenty na każdą okazję

Zadzwoń
733 987 112

do kasy suma: 0,00 zł

Prezent dla księdza | Podziękowanie dla księdza | Prezenty personalizowane

Prezent dla księdza

Prezent dla księdza może być związany z posługą kapłańską lub stanowić bardziej osobisty podarunek. Wiele zależy od stopnia zażyłości – jeśli ksiądz jest bliską nam osobą, to warto wybrać upominek, który nie wiąże się z pełnioną przez niego funkcją. Pomimo że najczęściej wręczane są różnego rodzaju dewocjonalia, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręczyć księdzu praktyczny gadżet lub nawet alkohol.

Z jakiej okazji wypada wręczyć księdzu prezent?

Obdarowywanie osoby duchownej może być niezręczne dla księdza, dlatego podarunek nie powinien być zbyt przesadny. Prezenty dla księdza wręcza się najczęściej z okazji:

  • Święceń kapłańskich
  • Rocznic święceń
  • Prymicji
  • W podziękowaniu za udzielenie sakramentów
  • Imienin
  • Urodzin
  • Pożegnań
  • Zakończenia roku szkolnego

Jak widać, okazji w ciągu roku nie brakuje, a drobny upominek zawsze będzie mile widziany. O ile prezenty z okazji jubileuszy kapłaństwa, święceń, prymicji oraz imienin i urodzin wręczają zwykle bliscy znajomi duchownego, tak prezenty w podziękowaniu za posługę kapłańską wręcz wypada podarować niezależnie od stopnia zażyłości z księdzem.

Co kupić księdzu?

Prezenty dla księdza mogą być eleganckie, praktyczne lub związane z posługą kapłańską. W naszym sklepie internetowym kupić można upominki z grawerem na każdą okazję. Najczęściej kupowany prezent dla księdza na komunię to album na zdjęcia z grawerem oraz skrzynka na wino z grawerem. Zarówno na drewnianym wieczku, jak i skórzanej okładce naniesiemy dowolny tekst dedykacji oraz prostą grafikę. Jeśli nie masz pomysłu na tekst grawera, to możesz skorzystać z propozycji, jakie przygotowaliśmy w naszym sklepie internetowym z prezentami.

Mniej oficjalny może być prezent dla księdza na imieniny – proponujemy scyzoryk z grawerem lub nosidło i kufel na piwo z grawerem. Jeśli chodzi o prezent dla księdza na urodziny, to ciekawą propozycją jest statuetka Oscar w skrzynce z grawerem. Figurka idealnie sprawdzi się na okrągłe jubileusze oraz w formie podziękowania za posługę – na przykład jako prezent dla księdza na pożegnanie.

Bardzo elegancki prezent dla księdza to skrzynka na wino z kieliszkami z grawerem. Zarówno kieliszki, jak i wieczko skrzynki grawerujemy wedle tego samego wzoru, a więc całość stanowi bardzo spójny wizualnie zestaw. Możemy wykonać także projekt indywidualny. Wśród eleganckich prezentów z alkoholem w roli głównej polecamy także karafki z grawerem w skrzynce. Dostępne są u nas karafki kwadratowe i łamane z grubego szkła i skrzynki w różnych odcieniach drewna. Mamy także zestawy karafek ze szklankami oraz kieliszki do wina z grawerem.

Na praktyczny prezent dla księdza najlepiej nadają się przedmioty użytkowe, które przydadzą się  w życiu codziennym. W tej kategorii proponujemy kubek dla księdza – ceramiczny lub termiczny z grawerem. Polecamy także poduszki z nadrukiem i przydatne breloki do kluczy.

Czy księdzu wypada wręczyć alkohol?

Najczęściej dla osób duchownych kupujemy prezenty związane z kapłaństwem i różnego rodzaju dewocjonalia. Tymczasem w wielu sytuacjach lepiej sprawdzą się mniej oficjalne podarunki jak na przykład wspomniane wcześniej karafki w skrzynce lub kieliszki na wino. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby księdzu wręczyć alkohol, chyba że stoi to w sprzeczności z przekonaniami obdarowywanego.

Księdzu można kupić także śmieszny prezent, na przykład poduszkę z napisem najlepszy ksiądz na świecie lub zestaw ratunkowy, czyli nosidło z kuflem na piwo. Nie ma złych prezentów dla księdza, a drobny upominek — nawet alkohol — zawsze będzie dobrze przyjęty.

2021 © Zamowprezent.pl: Prezenty personalizowane na różne okazje.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl